رفتن به محتوای اصلی

مشخصات محصول

کشور سازنده آلمان

اسپکتروفتومتر AL800
اسپکتروفتومتر مدل AL800 با طول موج 300 تا 900nm یک اسپکتروفتومتر تک پرتویی پیشرفته با قابلیت بسیار بالا و قیمت مناسب می باشد که به صورت اختصاصی برای اندازه گیری پارامترهای موجود در آب برنامه ریزی شده است. این دستگاه دارای رنج گسترده ای از متدهای از قبل برنامه ریزی شده بر اساس محدوده معرف های مختلف آکوالیتیک، به صورت پودر (بسته پودرهای واریو)، قرص، ویال و معرف های مایع می باشد.
ویژگی ها
■ رابط RS232
■ صفحه نمایش روشن بزرگ
■ صفحه کلید حساس به لمس (لمسی) با نمایش عددی
■ سل هلدر با قابلیت قرارگیری انواع ویال و سل تا سایز 10سانت بدون نیاز به آدابتور
■ تعویض لامپ سریع و آسان
■ قابلیت ارتقا از طریق اینترنت
کاربردها
■ فاضلاب
■ آب آشامیدنی
■ صنایع
■ مراکز تحقیقاتی و علمی
■ آزمایشگاه های آب و فاضلاب کشور
سیستم های نور (Optics)
AL800 یک طیف سنج (اسپکتروفتومتر) تک پرتویی می باشد. منبع نوری، یک لامپ تنگستن هالوژن با قابلیت فلش می باشد. لامپ تنها به صورت لحظه ای، به هنگام فرایند اندازه گیری روشن می شود، بنابراین هیچ نیازی به گرم شدن لامپ نمی باشد(Warm-up) . از این رو امکان آزمودن دستگاه بلافاصله پس از روشن کردن آن وجود دارد. نور از طریق یک شکاف ورودی گذشته و به تک فام ساز (Monochromator)، جایی که نور به محدوده های طیفی تجزیه می شود، می تابد. تک فام ساز یک شبکه شفاف ساخته شده توسط لیزر می باشد. آیینه متحرک، متمرکز شدن اتوماتیک طول موج مطلوب را تضمین می نماید تا از شکاف خروجی عبور نماید و به سل هلدر یعنی همان جایی که نمونه آب قرار دارد وارد می شود و نور جذب نشده توسط نمونه (نور عبوری) به دتکتور سیلیکونی فتودیود (Phptodiode) منتقل می شود. سپس سیگنال تولید شده به وسیله یک ریزپردازنده بررسی و ارزیابی می شود و به عنوان نتیجه، روی صفحه نمایش ظاهر می گردد.
محفظه نمونه چند منظوره
سل هلدر قابلیت تعبیه ویال های استوانه ای با قطر 16 تا 24 میلی متر و سل های مکعبی شکل با ابعاد 10 تا 50 میلی متر بدون نیاز به استفاده از آدبتور را دارا می باشد. تنها برای سل های 10 میلی متری به یک هلدر (تیغه) کوچک که باید در داخل محفظه نمونه قرار داده شود نیاز خواهد شد.
متدهای جدید
متد های آزمایش به طور پیوسته متناسب با نیاز بازار به روز می شوند. لازم به ذکر است روش های جدید می توانند به آسانی و به طور کامل با استفاده از نرم افزار ارائه شده افزوده گردد.
کاربر می تواند به سادگی روش های جدید و زبان های اضافی را از روی وب سایت www.aqualytic.com بیابد.
کاردبردها
■ روش های از قبل برنامه ریزی شده آکوالیتیک
■ جذب
■ عبور
■ ثبت داده های طیفی
■ کالیبراسیون کاربر
■ غلظت (خطی)
■ سینتیک
تست خودکار
بعد از روشن شدن دستگاه، تست خودکار به صورت اتوماتیک آغاز به کار می نماید، ابتدا سالم بودن موتور پله ای و لامپ های هالوژن را بررسی می کند و سپس سیستم های نوری را چک می کند. برای اینکار دستگاه یک فیلتر شیشه دیدیمیوم (Didymium) (ترکیب خاص از امتزاج دو عنصر پرازومیدیوم و نئودیمیوم، مورد استفاده در عینک های آفتابی) دارد. این فیلتر تنظیمات صحیح طول موج را بررسی می نماید. اگر طول موج ها نادرست باشند، سیستم نوری به طور اتوماتیک در طول آزمایش تنظیم می گردد و در نهایت عملکرد حافظه آزمایش می گردد.
سرویس و نگهداری
به دلیل طراحی منحصر به فرد AL800، تنها سرویس مورد نیاز تعویض، منبع نور می باشد و دستگاه به هیچ تعویض و نگهداری دیگری نیاز ندارد. لامپ در پشت دستگاه و در یک محل قابل دسترس تعبیه شده است. تعویض لامپ سریع و ساده بوده و به هیچ ابزار خاصی نیاز ندارد. این مکان باعث ایجاد بیشترین تمرکز برای تعویض آن می شود.
منبع تغذیه
ولتاژ ورودی مورد نیاز 12 ولت می باشد. AL800 به یک منبع تغذیه خارجی استاندارد متصل می شود. این دستگاه همچنین قابلیت استفاده از باتری را نیز دارد.
انتخاب زبان
زبان های آلمانی، انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی و پرتقالی توسط کاربر قابلیت تعویض دارند. اگر زبان های بیشتری در دسترس باشد، می تواند به کمک اینترنت به روز شود.
مطابقت با موسسه ملی استاندارد و فناوری N.I.S.T
این طیف سنج می تواند با استفاده از یک مجموعه فیلتر استاندارد ثانویه، بر اساس استاندارد های قابل ردیابی موسسه N.I.S.T کالیبره گردد. بعلاوه دستگاه می تواند متناسب با هر متد در حالت “User Calibration Moode” با استاندارد های قابل ردیابی N.I.S.T کالیبره گردد.
(N.I.S.T. = National Institute of Standards and Technology)
اتصال به پرینتر / کامپیوتر
در پشت طیف سنج AL800، یک رابط RS232 همراه با یک کانکتور 9pin D-Sub برای اتصال به کامپیوتر یا پرینتر با رابط سریال وجود دارد.
چاپ داده ها
هر نتیجه ای به همراه تاریخ، زمان، تعداد، شماره کد، دامنه اندازه گیری و شماره متد پرینت می شود.
ذخیره سازی داده ها
شما می توانید، نتایج روش های خاص و برنامه ریزی شده کاربر را در یک حافظه با ظرفیت 1000 سری داده، ذخیره نمایید. به همراه نتایج، مجموعه داده ها با اطلاعات تاریخ، زمان و نیز روش آزمایش همراه است.
راهنمای کاربر
راهنمای کاربر، یک ویژگی قابل فهم و راحت برای هدایت مرحله به مرحله کاربر، جهت رسیدن به نتیجه آزمایش می باشد.
کالیبراسیون صفر و اندازه گیری ها
کاربر روش مطلوب خود را از میان فهرست که به ترتیب حروف الفبا مرتب شده و یا از طریق وارد کردن یک کد عددی انتخاب می کند. اطلاعات اضافی مورد نظر مانند ویال مورد نیاز، نوع معرف و محدوده اندازه گیری، می تواند با استفاده از کلید های کاربردی نمایش داده شود. تاریخ و زمان با فشردن کلید “Clock Key” روی صفحه نمایش داده می شود. اسپکتروفتومتر AL800، به صورت اتوماتیک طول موج صحیح را انتخاب می نماید. کالیبراسیون صفر با نمونه آب از طریق فشردن دکمه “Zero Key” امکان پذیر می گردد. لازم به ذکر است زمانی که شما شناساگر را به نمونه رنگ می افزایید، تغییر رنگ ویژه ای حادث می گردد. با فشار دادان کلید “Test” اندازه گیری بلافاصله یا بعد از سپری شدن زمان مورد نیاز برای ایجاد کمپلکس رنگی، توسط دستگاه انجام می شود.
عملکرد شمارش معکوس
در بعضی از روش ها بعد از افزودن شناساگر به نمونه آب، کاربر باید مدت زمان از پیش تعیین شده ای را برای واکنش رنگی شدن صبر نماید. این وقفه زمانی روی صفحه نمایش ظاهر می گردد. زمان باقیمانده نیز به صورت مداوم روی صفحه نمایش داده می شود. زنگ هشداری در طول 10 ثانیه آخر بازه زمانی به صدا در می آید. سپس اندازه گیری به صورت اتوماتیک شروع می شود و نتیجه در صفحه نمایش ظاهر می گردد. عمل شمارش معکوس را می توان خاموش نمود تا پردازش سریع یک مجموعه نمونه بلافاصله اجرا گردد.
تفکیک نتایج
AL800 این توانایی را دارد که برای برخی از پارامترهای خاص، انواع آن را مشخص کند به عنوان مثال در متد اندازه گیری کلرین قابلیت تمایز کلر باقیمانده کلر کل و کلر ترکیبی از یکدیگر امکان پذیر می باشد.
عملکرد ها
اسپکتروفتومتر AL800، جهت آزمایش های عادی ایده آل می باشد و به عملکرد های اضافی جهت کاربرد های خاص مجهز می باشد.
داده های طیفی
اسکن طول موج می تواند در محدوده مشخص شده توسط کاربر از 330 تا 900 نانومتر اجرا شود. صفحه نمایش نمودار طیفی را نشان می دهد. اگر کاربر یک کلید را فشار دهد، صفحه نمایش لیست داده ها را با حداقل و حداکثر میزان جذب نمایش می دهد.
جذب / عبور
با استفاده از این عملکرد، کاربر می تواند، استاندارد های با غلظت مختلف را در طول موج انتخاب شده اندازه گیری نماید، تا جفت داده های مورد نیاز برای نمودار تهیه شود. نتیجه خروجی بر حسب جذب و درصد نشر می باشد.
چند فرمولی Polynomial
به کمک یک برنامه محاسباتی بیرونی، منحنی متناظر با هر جفت داده (Consentration / Absorbtion) بدست می آید. یک منحنی مشخص نیز می تواند استفاده شود.
25 مرتبه چند فرمولی (y=A+Bx+Cx2+Dx3+Ex4+Fx5) می تواند همانند با پارامترهای دیگر مانند روش، طول موج، دامنه اندازه گیری و واحد می تواند ذخیره شود.
غلظت
این عملکرد می تواند برای اندازه گیری 2 تا 8 استاندارد شناخته شده استفاده شود. براساس جفت داده های غلظت / جذب تهیه شده، نورسنج یک منحنی معادل خطی را که می تواند به عنوان یک مرجع برای اندازه گیری های بیشتر نمونه باشد، محاسبه و ذخیره می نماید. تا 4 روش می تواند ذخیره شود.

عنوان ویژگی مقدار
محدوده طول موج 330 تا900nm
پهنای باند 10nm
فاصله ذخیره سازی 1000 مجموعه داده ها از آزمون
آشکارساز فوتودیود سیلیکونی
صفحه نمایش backlit LCD graphic display
سل نمونه چند منظوره ویال دور 24 و 16 میلی متر ، سلول های مستطیل شکل 10-50mm
منبع تغذیه input: 100 – 240V ~ 1.0 A 50-60 Hz, output: 12V 0000 30W
صحت طول موج ±2nm
منبع نور قبل از تنظیم لامپ هالوژن تنگستن
تکرارپذیری طول موج ±1nm
ابعاد، سایز 270x275x150
وزن
عنوان/ کد ورژن
AQUALYTIC® AL800 Spectrophotometer 330 – 900 nm in case as above, with energy station, replacement lamp, 12 round vials with lid (height 48 mm, ø 24 mm),10 round vials with lid (height 90 mm, ø 16 mm)4712005
AQUALYTIC® AL800 Spectrophotometer 330 – 900 nm complete with power supply unit (100-240 V, 50-60 Hz), two batteries for keeping data and serial cable for connection to a PC (D9F-D9M). Order code:4712000
عنوان لوازم جانبی کد لوازم جانبی
لامپ هالوژن جهت دستگاه اسپکتروفتومتر AL800 711000
معرف اندازه گیری آمونیاک 4512580
Magnetical pin (for updates) 19801687
کابل اتصال به کامپیوتر 198197
کیف حمل 712050
ست استاندارد ثانویه AL800 711160
ویال باقطر 24 میلیمتر, ارتفاع 48 میلیمتر با درپوش 12 عددی 197620
ویال باقطر 16 میلیمتر, ارتفاع 90 میلیمتر (با درپوش) 10 عددی 197665
ویال با قطر 24 میلیمتر, ارتفاع 48 میلیمتر (با درپوش) 5 عددی 197629
سل 1سانتیمتری شیشه AL800 601040
سل 5 سانتیمتری شیشه AL800 601070
پک اسپکتروفتومتری اندازه گیری آرسنیک 370500
سایر محصولات

برگشت به بالا
×بستن جستجو
جستجو